Club Penguin Rehberi

Hey! Club Penguin oynamaya yeni mi başladın? Hiç dert etme! Sizinle bu yeni oyunu bir turlamaya ne dersiniz! Bence harika olur. İşte şimdi turumuzu başlatıyorum. Hiç canınız sıkılmasın. Turun sonunda her şeyi öğrenmiş olacaksınız!..

Harita:

Club Penguin bir çok odadan oluşur. Penguenler bu odaları sokaklarda gezerek veya harita kullanarak gezinir. Sol alt kısımda bulunan simgeye tıklayarak haritaya ulaşabilirsiniz.

Sadece bazı yerleri gösterir harita. O yerlere gitmek için herhangi bir odaya tıklayınız. Ama harita yalnızca dış odaları gösterir. İçlerinde kapılardan girerek veya merdivenlerden çıkarak başka küçük odalara ulaşabilirsiniz.

Club Penguin'de odaların üzerlerine gelince isimleri altta çıkıyor. Ama bir odanınki çıkmıyor. O özel bir oda. Ice Berg! Haritanın en sağ tarafında bulunur. Küçük bir buz adasıdır. Oranın üzerine gelince ismi çıkmaz.

Konuşma Çubuğu:

Konuşma çubuğu Club Penguin'in ana bileşenlerinden birisidir. Bu şaşırtıcı çubuk olmadan penguenler biribirleri ile sohbet edemez birbirlerine ifade yollayamazlar. Bu sohbet çubğunun bir sürü düğmesi var!
1. Mesajlar - Club Penguin'in hazır mesajlarını gösterir.
2. İfadeler - Duygularınızı resimlerle annlatmaya yarar. Mesela gülen yüz gibi...
3. Eylemler - Pengueniniz oturur, dans eder ve el sallar.
4. Kar Topu - Bir kartopu atmaya yarar.
5. Oyuncu Kartı - Sizin pengueninizin oyuncu kartınızı açar. Buradan giysilerinizi değiştirebilirsiniz.
6. Arkadaşlar - Sizin arkadaşlarınızı, sevmediğiniz kişileri ve sizinle aynı odada olan kişileri gösterir.
7. Igloo'nuz - Sizin kendi igloo'nuza gitmeye yarar.
8. Hesap Bilgileri - Bu düğme sizin hangi serverda olduğunuzu, müziğin sesini ve pengueninizin kaç yaşında olduğunu söyler.

Mini Oyunlar ve Coinler:

Club Penguin oyunları gerçekten çok zevkli! Ama hepsi farklı yerlerde bulunmaktadır. Bir de bazıları diğerlerine göre daha zordur.
Her zaman oyunlarda kurallara uyup söylenenleri yaptığınızda Penguen Parası kazanacaksınız.

Igloo:

Club Penguin'de her penguenin yalnızca bir evi vardrır. Bu kural çok istisna bir kuraldır. er penguen kendi evini yeni mobilyalar alarak süsleyebilir. Zemin rengini bile değiştirebilir. Evinize gidebilmek için sohbet çubuğundaki igloo işaretine tıklayınız.

Igloo'nuza mobilya satın almak için sağ alt köşede iki tane simge vardır.
1 - Evinizi davetlilere açar. (Haritadan "Member Evleri"ne girince orada sizin evinizin çıkması.)
2 - Evinizi düzenlemek. (Mobilya almak. Zemini döşemek. Evin şeklini değiştirmek gibi şeyler yapabilirsiniz.)

Puffle'lar:

Puffle'lar penguenler için evcil hayvanlardır. Onlar sevimli, kabarık ve mutludurlar! Ama Siyah Puffle hariç. Puffle'ların bir çok rengi vardır. Puffle'ları Pet Shop'dan satın alabilirsiniz. (Pet Shop Plaza'da bulunmaktadır)

Puffle satın alabilmek için sağ alt köşedeki quiz simgesine tıklamalısınız. Böylece kendinize uygun bir puffle satın alabilirsiniz. Eğer Puffle'ınıza bir oyuncak, yemek veya başka puffle malzemeleri almak istiyorsanız Sarı kitaba tıklamalısınız!

Partiler:

Her ay Club Penguin'de bir parti olur! Odalar da her zaman değişik şekillere girerler. Örneğin Puffle Partisi. Club Penguin bu partide Puffle giysileri ve malzemeleri satıyor. Böylece penguenler evlerini ve kendilerini puffle eşyaları ile dolduruyor!

 
Çoğu partide araştırma ve bulmaca türü bir şey oluyor. Ve her partide bir free item oluyor! Member olmayanlar yalnızca partilerde item alabiliyorlar...

Club Penguin Karakterleri:

Club Penguin'in kendisine özel bazı penguenleri var. Bu özel penguenler her zaman oyunda olmazlar. Her penguenin bir favorisi vardır. Her özel penguen ise kendi favori partisinde adaya gelmektedir. Hemen hemen tüm penguenlerin bir arkaplan'ı vardır.
Club Penguin blogcuları bu penguenler adaya geldiklerinde onları bulabilmek için trackerlar yaparlar. Bu sayede siteyi takip eden herkes bu özel karakterlerin yerlerini öğrenebilmektedir.

Club Penguin Rolleri:

Club Penguin'de yapabileceğiniz ve olabileceğiniz roller vardır. Bunlar Tur Rehberi, EPF Ajanı, Ninjalık, Ateş Ninjası ve Su Ninjasıdır. Bu roller ile ilgili ayrıntılı bilgi öğrenmek için üzerlerine tıklayınız.
Eğer EPF Ajanı ve Tur Rehberi olmayı başarırsanız, Club Penguin size her ay para ödeyecektir. Tur Rehberi olanlar 350 coin, Ajan olanlara 250 coin veriyorlar.
 
Club Penguin Katalogları:

Club Penguin'de bir çok katalog vardır. Her katalog başka bir settir. Mesela Giysi Kataloğu, Puffle Kataloğu, Ninja Kataloğu ve Igloo Kataloğu gibi kataloglar Club Penguin Adasında çeşitli odalarda bulunmaktadır.
Bazı kataloglarda saklı itemler vardır. Bu itemleri blogcular hemen araşıtırıp bulurlar ve sitelerinde yayınlarlar. Bu saklı itemler her zaman değişir. Club Penguin bu itemleri katalogda çok iyi bir şekilde saklar. Penguenlerden bazıları da bu itemleri hemen bulurlar!

Club Penguin Pulları:

Club Penguind pul kazanabilirsiniz! Belirli görevler vardır. Bu görevleri yapmayı başarırsanız Club Penguin size o görevin pulunu verir. Bu pullar çok değişik görevlerle kazanılır.
Yeni pullar partiler çıkdıkca gelir oyuna. Çünkü partiler ile ilgili pullar gelir. Eğer parti bitmeden o görevi yapıp pulu almazsanız pulu bir daha alamayacaksınız demek olur bu!

Club Penguin Kodları:

Club Penguin oyuncaklarını ve kitaplarını belirli mağazalardan satın alabilirsiniz. Bu oyuncaklar ve kitaplarını alınca yanlarından bir de unlock item kodu veriyor. Bu kodlar ile oyunda olmayan itemleri satın alabilirsiniz.

Club Penguin hakkında bir sorunuz varsa yorum olarak bize bildiriniz...~ Club Penguin Adası ~

12 yorum:

 1. zaten biz hepsini biliyoz birbuçuk yıldır oynadığım için cp yi benden sorun

  YanıtlaSil
 2. bu siteye giren tek kişi sen değilsin :/

  YanıtlaSil
 3. Abi gorev gibi kayitlarda kufur edene kiziyon resmen gorev gibi :D

  YanıtlaSil
 4. :) 8 senedir CP oynuyorum arkadaslar neredeyse oyunun yazılış cod'larını çözdüm, birşey olursa bana sorabilirsiniz :)

  YanıtlaSil
 5. aslında var sayılır penguin chat vardı ya...

  YanıtlaSil
 6. oynamayanlar bu siteyide bilmez salak mısın

  YanıtlaSil
 7. yutyo senden daha iyiyim 7 yıldır oynuyom hava atma. beni bulda gör pilgamım 3 hesapım pilgam pillgam4 pilgam5

  YanıtlaSil
 8. adsız, sende beta hat var mı bakiim ha cevap ver bekliyorum...

  YanıtlaSil
 9. Bir şey var: Eğer ajansanız her ay 350, eğer tour guide'sanız 250 coins verilir. Karıştırmışsınız, düzeltmek istedim. Umarım bunu turunuza eklersiniz..

  Peti 17

  YanıtlaSil
 10. Ya Candence geldi konser solonlarına falan ben baktım biraz şaşırdım çünkü yepyeni ve farklı şekillerde dans edenler var.
  Nasıl öyle değişik bir şekilde dans ediyorlar ?

  YanıtlaSil
 11. Merhaba , yan menüde bedava item kodları yazıyor , onları nereye yazabiliriz ?

  YanıtlaSil